X-PRINTI: oprogramowanie do projektowania i wydruku etykiet

X-PRINTI to kompleksowe oprogramowanie do dynamicznego projektowania i wydruku etykiet.

Masz problemy z etykietowaniem?

Twoje etykiety są nieczytelne i ciężko zmieścić na nich całe składy surowcowe.
Musisz tworzyć oddzielną etykietę dla każdego wyrobu gotowego.
Musisz sam/a zatroszczyć się o tworzenie tabel energetycznych, wyróżnianie alergenów itp.

Postaw na uniwersalny program X-PRINTI

nieograniczone edytowanie etykiet produktów
współpracę z każdą drukarką pracującą w systemie Windows
działanie w jednej sieci i na rozproszonych komputerach

Jak wygląda praca z X-PRINTI?

Program jest prosty i intuicyjny. Składa się z 3 modułów, a każdy z nich może być zainstalowany na innym komputerze. Dzięki temu różne osoby mogą niezależnie wykonywać swoje zadania:

1

Etykiety
Jest to miejsce, gdzie projektowany jest wzorzec etykiety, pod który podstawiane są dane pochodzące z modułu Kartoteki. Posiadając np. 300 produktów wystarczy zaprojektować 1 wzorzec, na podstawie którego możemy wydrukować etykietę dla każdego z tych produktów.

2

Kartoteki
Tutaj gromadzimy podstawowe informacje o produktach, np. nazwy, tabele wartości odżywczych, kody kresowe. Wszystkie te dane (łącznie z tymi z Kalkulatora X-mart) zostaną podstawione do szablonu etykiety, który tworzymy w kolejnym module.

3

Wydruki
Moduł często instalowany jest na oddzielnym urządzeniu przy produkcji. Z poziomu panelu drukującego operator wybiera tylko potrzebne etykiety i naciska przycisk drukuj. Przed wydrukiem dodatkowo może np. nadać nr partii produkcyjnej oraz modyfikować datę produkcji lub ważności. Nasi klienci mogą dostosować panel do swoich potrzeb i warunków produkcji.
Projektant tworzy wzorzec etykiety w module ETYKIETY
Osoba odpowiedzialna za wprowadzanie nowych produktów dodaje je w module KARTOTEKI
Osoby drukujące etykiety korzystają z paneli operatorskich modułu WYDRUKI

Dla kogo jest X-PRINTI?

Stworzyliśmy go z myślą o:
Producentach, którzy chcą drukować etykiety z masą stałą lub z pomiarem z wagi w czasie rzeczywistym.
Osobach korzystających zarówno z etykiet częściowo zadrukowanych jak i bez nadruku (za pomocą programu można dodać elementy graficzne).
W szczególności dla użytkowników Kalkulatora Wartości Odżywczych X-mart, którzy automatycznie przenoszą z niego kluczowe treści na etykiety produktowe.

Porównanie

Bez X-printi:
 • Projektujesz etykiety samodzielnie nie mając pewności, czy są dostosowane do przepisów prawnych: np. nie wiesz czy  wielkość  czcionki jest dobra, czy wszystkie elementy są uwzględnione etc.
 • Dużo czasu poświęcasz na manualną obsługę.  Musisz tworzyć oddzielne etykiety dla każdego wyrobu gotowego.
 • Przy zmianie składu receptury musisz ręcznie edytować każdą etykietę.
 • Twój dotychczasowy program jest mało intuicyjny; jego obsługa sprawia Ci trudność, a zakres funkcjonalności odpowiada Twoim potrzebom.
 • Masz problemy z umieszczeniem kodów kreskowych.
 • Nie wiesz jak skonfigurować pomiar z wagi z wydrukiem na etykiecie.
Z programem X-printi:
 • Podwójna weryfikacja poprawności: pierwsze etykiety projektujesz z naszym specjalistą, który zadba o poprawność, a dodatkowo program ma  wbudowane narzędzia pozwalające na automatyczną weryfikację. 
 • Wystarczy, że stworzysz 1 wzorzec etykiety – przyporządkujesz do niego skład KAŻDEJ receptury
 • Jeżeli zmieniasz recepturę w Kalkulatorze Wartości Odżywczych, to skład po kilku kliknięciach automatycznie zaktualizuje się na etykiecie
 • Wszystkie wątpliwości dotyczące obsługi są wyjaśniane podczas szkolenia, dodatkowo otrzymujesz instrukcję obsługi programu. 
 • Program obsługuje wszystkie rodzaje kodów kreskowych. Wystarczy wpisać numery kodu kreskowego, a X-printi sam wygeneruje kod na etykiecie.
 • Współpraca z wagami to specjalność X-printi. Program w czasie rzeczywistym  drukuje  pomiar z wagi  na etykiecie.

LICENCJA X-PRINTI - oprogramowanie podstawowe w dwóch wariantach:

Wariant Opis Cena netto
WERSJA BEZWAGOWA Do każdego z drukowanych produktów są odgórnie przypisane masy stałe. 2100zł
WERSJA WAGOWA Konfiguracja oprogramowania z wagą, dzięki czemu na etykiecie jest drukowany pomiar z wagi w czasie rzeczywistym. 2700ZŁ

Uwaga: Istnieje możliwość zakupu wersji bezwagowej i rozszerzenia jej dopiero z czasem o integrację z wagą – wówczas wystarczy dopłacić jedynie różnicę kwotową między wariantami, tj. 600 zł.

Jakie możliwości daje X-printi?

FunkcjaTak / NieOpis
PRACA Z WZORCAMI ETYKIETIstnieje możliwość stworzenia uniwersalnego wzorca etykiet. Wszystkie etykiety będą automatycznie drukowane na wskazanym szablonie.
WPROWADZANIE KARTOTEK, TWORZENIE ETYKIET W BIURZE A WYDRUK ETYKIET NA PRODUKCJINa oddzielnym stanowisku (np. przy produkcji) można zainstalować jedynie sam moduł drukujący etykiety.
PRZENOSZENIE DANYCH NA PRODUKCJĘ ZA POMOCĄ PENDRIVE’AJeżeli projekt etykiet odbywa się w biurze, to wszystkie dane można przenieść do modułu drukującego na produkcji poprzez pendrive.
DODAWANIE WARTOŚCI ODŻYWCZYCH, SKŁADNIKÓW Z KALKULATORA X-MARTZ programu Kalkulator Wartości Odżywczych można przenosić składy, wartości energetyczne oraz inne informacje dodatkowe bez konieczności ponownego wprowadzania ich do X-printi.
TWORZENIE TABELI WARTOŚCI ODŻYWCZYCH W DWÓCH WERSJACHTabelę wartości odżywczych można dodać na etykietę w formie zwykłej bądź liniowej (wartości wypisane jedym ciągiem). Druga forma jest zalecana, gdy składy surowcowe są bardzo długie, ponieważ zajmuje znacznie mniej miejsca.
DODANIE NIEOGRANICZONEJ LICZBY PRODUKTÓWProgram nie ma żadnych ograniczeń we wprowadzaniu produktów przeznaczonych do etykietowania.
OBSŁUGA KODÓWMożliwość dodania na etykiecie kodu kreskowego np. EAN13, wagowego cenowego. Wystarczy wpisać ciąg cyfr, a program samodzielnie wygeneruje kod na etykiecie.
WYBÓR MASY STAŁEJ / MASY ZMIENNEJNa etykiecie może być dodana masa stała lub też zmienna (pomiar z wagi) – ta ostatnia wyłącznie w przypadku posiadania wersji wagowej X-printi.
MASA MINIMALNA I MAKSYMALNADla danego produktu można określić “widełki” wagowe, czyli zakres, w którym musi zmieścić się ważony produkt, by mógła zostać wydrukowana etykieta – funkcja dotyczy wyłącznie wersji wagowej.
TRYB PEŁNOEKRANOWY PODCZAS WYDRUKUJeżeli końcówka drukująca jest zainstalowana na komputerze przemysłowym przy produkcji, to można włączyć tryb pełnoekranowy, aby pracownicy nie korzystali z urządzenia do innych czynności. Program może automatycznie uruchamiać się wraz z włączeniem urządzenia, a zamknięcie programu może również jednocześnie wyłączać komputer.
WYDRUK AUTOMATYCZNY / RĘCZNYZ poziomu modułu drukującego można drukować wciskając przycisk Drukuj lub automatycznie, tj. kładąc i zdejmując produkt z wagi – jeżeli program funkcjonuje w konfiguracji z wagą.
WYBÓR LICZBY ETYKIET DO WYDRUKUProgram daje możliwość ustalenia, czy za jednym kliknięciem przycisku Drukuj ma się wydrukować jedna etykieta dla danego produktu, czy też więcej.
ZMIANA DATY PRODUKCJI LUB DATY PRZYDATNOŚCI Z POZIOMU PANELU WYDRUKUTaka zmiana może być przydatna, gdy np. etykiety drukowane są w nocy. Można wówczas odpowiednio zmienić daty ręcznie z poziomu panelu drukującego.
ZABLOKOWANIE DATY PRZYDATNOŚCI LUB DATY PRODUKCJIOperator modułu drukującego może mieć zablokowaną możliwość zmiany dany przydatności lub produkcji.
WSTAW LOGOMożliwość wstawienia na etykiecie logo lub dowolnego innego obrazu w czarno-białych kolorach.
DEZAKTYWACJA PRODUKTUJeżeli etykietowany produkt jest sezonowy bądź przestał być produkowany można go dezaktywować, aby nie pojawiał się na liście wyrobów do wydruku etykiet.
GRUPOWANIE ETYKIETJeśli potrzebujemy używać dużej ilości różnych wzorców etykiet, to można je wygodnie grupować, aby usprawnić proces wydruku.
POMIAR ODLEGŁOŚCI NA ETYKIECIEPodczas projektowania etykiety mamy dostęp do wygodnych narzędzi, np. linijki, która pomaga precyzyjnie umieszczać dane. Opcja jest szczególnie przydatna, gdy posiadamy etykietę z nadrukiem stałym.

Integracja
z wagami

X-PRINTI posiada możliwość podłączenia wag wyposażonych w porty RS232 lub USB. Układ taki pozwala na:

 • wydruk etykiet z masą oraz ceną ważonego towaru,
 • wydruk kodów EAN13 wagowych oraz cenowych.

Za pomocą panelu operatorskiego użytkownik może wykonywać wszystkie operacje związane z ważeniem i wydrukiem etykiet (tarowanie, zerowanie).

System X-PRINTI może być także stosowany do usprawniania procesów wykorzystujących elementy ważenia, między innymi do kontroli poprawności naważania:

W kartotece produktów możliwe jest ustalenie zakresów masy minimalnej oraz maksymalnej dla ważonego produktu; wówczas wydruk etykiety możliwy jest tylko i wyłącznie dla masy znajdującej się w zakresie MIN-MAX, co zapewnia 100% pewność, że ważone produkty znajdują się w założonych normach wagowych.

Standardowo X-PRINTI posiada dedykowane sterowniki do wag OHAUS.

Opinie naszych Klientów

Ewa Krasoń-Bójko
wiceprezes zarządu Comprital Polska
Dobrze zrobiona receptura to źródło wielu informacji w zakresie technologii, produkcji, bilansowania mieszanki czy też kosztów produkcji. Kalkulator jasno wytycza ścieżki, w jaki sposób pracować z recepturą w tych obszarach; jest „osobistym managerem”, który ewidencjonuje surowce, informacje o wartościach odżywczych oraz parametry do bilansowania. Generuje również karty produktów będące elementem księgi produktów. Co więcej, dba o zgodność prawną informacji, które przekazujemy konsumentom. Mam tu na myśli składy, wartości odżywcze, czy też informacje o alergenach. W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest również świadomość odnośnie rentowności receptur, co wiąże się ze śledzeniem cen surowców. W tym zakresie moduł controlingowy Kalkulatora jest niezwykle przydatny. Zawiera obszerną bazę surowców, a jednocześnie pozwala na jej rozbudowę zgodnie z własnymi potrzebami. Kalkulator jest nieoceniony w lodziarniach, które często wprowadzają nowe smaki lodów i mają bardzo rozbudowaną ofertę. W mojej ocenie jest doskonałym narzędziem dla osób zarządzających produkcją lodziarską, intuicyjny w obsłudze i bardzo przydatny w codziennej pracy właściciela czy managera.
Artur Piłat
współwłaściciel Piekarni i Cukierni Abramowicz Sp. j.
Dzięki oprogramowaniu od X-mart Group nareszcie mam precyzyjnie obliczone koszty produkcji. Wiem, ile kosztuje wytworzenie moich wyrobów oraz ile zarabiam na ich sprzedaży - nie muszę robić żadnych kalkulacji w oddzielnych plikach. Program wszystko oblicza sam, a ja dostaję gotowy raport i mogę skupić się tylko na analizie danych. Dodatkowo mam wgląd we wszystkie moje receptury, Kalkulator generuje dla nich karty produktów z tabelą wartości odżywczych i składem w kolejności malejącej z automatycznie wyróżnionymi alergenami. Z wydrukowanych kart stworzyłam sobie księgę produktów, którą pokazuję Sanepidowi podczas kontroli.
Paweł Kozieł
szef kuchni garmażerki Polskie Smaki
Kalkulator jest bardzo intuicyjny: pobieram składniki z bazy X-Mart lub dodaję swoje własne, wstawiam poszczególne surowce do receptury, a program sam tworzy specyfikację dla wyrobu gotowego. Nie muszę się martwić oznaczaniem alergenów, bo wszystko dzieje się automatycznie. Wystarczy, że uzupełnię kilka informacji i mogę wydrukować specyfikację (do pokazania urzędnikowi w razie kontroli), a także etykietę w programie X-pritni. Kalkulator świetnie sprawdza się w praktyce, a moja praca z recepturami stała się dzięki niemu dużo prostsza.
Katarzyna Hamera
pracownik administracyjno-biurowy w Piekarni Łagów
Z Kalkulatorem uporządkowałam swoje receptury - wszystko mam w jednym miejscu: surowce, receptury, karty produktów, wartości odżywcze, alergeny. Mogę za pomocą kilku kliknięć przenieść te dane do programu etykietującego, wybrać szablon etykiety i od razu drukować. Oprogramowanie od X-mart Group towarzyszy mi w codziennej pracy, bardzo pomaga mi w organizacji, usprawnia wiele procesów i oszczędza cenny czas.

Materiały wideo

Wszystko o etykietowaniu - cz. 1
 • Jak usprawnić proces etykietowania?
 • Jak dobrać drukarkę; czym się różnią, po co i kiedy stosować odklejaki?
 • Jaki wpływ na rodzaj etykiety?
 • Wyjaśnimy tajniki kodów kreskowych
 • Jak spełnić wymogi twoich klientów: etykiety zbiorcze, logistyczne
 • Jak podłączyć wagi?
 • Jak drukować etykiety w innych językach?
 • Odniesiemy się do wymogów prawnych
 • Zwrócimy uwagę na aspekty marketingowy – etykieta to także Twoja wizytówka
 • Jak zbudowany jest program do etykietowania X-printi
Wszystko o etykietowaniu - cz. 2

Joanna Rembecka – Ekspert ds. Prawa Żywnościowego omawia kwestie prawne znakowania pieczywa i wyrobów cukierniczych.

Dlaczego X-PRINTI?

Program do znakowania produktów “skrojny” specjalnie dla branży spożywczej:

✔️  poznaj zasadę działania programu X-printi

✔️  dowiedz się w czym pomaga w przemyśle spożywczym.

ZNAKUJ i ETYKIETUJ swoje produkty prosto i bezpiecznie razem z X-PRINTI!

Jak ważyć i etykietować?

Jak połączyć w jeden, spójnie działający układ:

✔️wagę,

✔️drukarkę etykietującą

✔️komputer z programem etykietującym

Etykiety zbiorcze

✔️ masa jednostkowa i zbiorcza

✔️ zbiorczy kod wagowy

✔️ zastosowanie: dostawy do sieci handlowych

Jak drukować etykiety z kodami wagowymi EAN13

✔️ kody produktów 6-cio i 7-mio cyfrowe

✔️ masa produktu wyrażona w gramach

Zobacz, jak można je drukować jednym przyciśnięciem!

Specyfikacja i moduły dodatkowe

Funkcja Opis
Możliwość gromadzenia danych w bazach i ich integracja z etykietami dla poszczególnych produktów dzięki temu nie musisz tworzyć odrębnych etykiet dla każdego produktu
Obsługa większości drukarek dostępnych na rynku Oferowane na rynku programy są zazwyczaj dedykowane do konkretnych drukarek
Dowolne formatowanie tekstu na etykiecie pogrubianie, podkreślanie, pochylanie, ustawianie interlinii dla wybranego fragmentu tekstu
Tabele energetyczne możliwość rysowania tabel; import tabel z modułu KALKULATOR
Obrazy modyfikacja obrazów do wydruku czarno-białego
Pomiary wysokości czcionek dostosowanie do norm prawnych
Kody kreskowe EAN13, EAN13 wagowy i cenowy; EAN128
Kody QR Możliwość szyfrowania informacji w kodzie QR
Edycja cen w panelu Wydruku Dynamiczna zmiana cen z poziomu Wydruku
Dokumenty produktów Podgląd dodanego dokumentu z poziomu Wydruków
Wersje językowe możliwość drukowania etykiet wielojęzycznych; idealne dla eksporterów
Współpraca z wagami wydruk etykiet z masą i ceną ważonego produktu
Działanie w środowisku sieciowym system może działać w dowolnej konfiguracji (online, offline)
Szybkość działania szybki pomiar masy oraz wydruk etykiety
Dostosowanie do indywidualnych potrzeb możliwość elastycznego dopasowania do wewnętrznych potrzeb oraz procedur działania
Licencja X-PRINTI wersja standard – 1800 zł netto; wersja wagowa – 2200 zł netto.
Nazwa modułu Opis
Wydruki umożliwia podłączenie dodatkowych stanowisk drukujących do licencji, liczba stanowisk jest nieograniczona
Kolejka wydruków zbiorczy wydruk etykiet np. do listy zamówień według zadanej listy
Obsługa wielu drukarek automatyczny wydruk etykiet na wielu drukarkach z poziomu licencji; każda z drukarek może obsługiwać inny format etykiety
Obsługa wielu wag obsługa wielu wag z poziomu jednego stanowiska drukującego; ważenie produktów o różnych masach, wymagających urządzeń wagowych o zróżnicowanej dokładności
Multislot umożliwia podpięcie kilku wzorców etykiet do jednego produktu (np. etykietowanie produktów sprzedawanych w różnych systemach sprzedażowych: etykieta do własnej sieci i etykieta dla sieci obcej)
Wersje językowe opcja wydruku etykiet w 3 wersjach językowych. tworzenie etykiet w wybranych językach lub kombinacjach języków (np. angielsko-francuskiej)
Przyciski zewnętrzne przyciski zewnętrzne ułatwiające wykonywanie stałych operacji (np. tara, drukuj)
Wydruki zbiorcze opcje umożliwiające wydruk etykiet zbiorczych> indywidualnie określamy kiedy etykieta zbiorcza ma się drukować i jakie informacje ma zawierać, etykieta zbiorcza może podsumowywać wiele poziomów
Integracja z infopiek transfer danych do programu infopiek; zastosowanie w module „wydawania” (transfer masy wydanych produktów)

UWAGA: MODUŁY DODATKOWE SĄ DODATKOWO PŁATNE

Przykładowe etykiety

Nie musisz tworzyć oddzielnych etykiet dla każdego produktu. Wystarczy utworzyć 1 wzorzec, pod który możesz podstawić dane dowolnego produktu. Dzięki temu wprowadzenie ewentualnych zmian na etykietach ogranicza się jedynie do zmiany wzorca etykiety, a nie każdego produktu z osobna.